KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206171
*
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:42:55
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



